Засідання конкурсної комісії

30 листопада 2021 року відбулось перше засідання конкурсної комісії з добору керівника комунального закладу культури Краєзнавчий музей Нікольської селищної ради під головуванням Василя МІТЬКО. На розгляд членів комісії надані 2 пакети документів (які відповідають вимогам конкурсу, рекомендаційні та мотиваційні листи) від кандидатів на посаду директора краєзнавчого музею Тетяни УДОВЕНКО та Катерини БУДОВСЬКОЇ. Члени комісії одноголосно допустили до участі у конкурсі претендентів та визначились з датою проведення наступного засідання конкурсної комісії - 10 грудня 2021 року.

Зустріч з роботодавцем

Побудувати довірливі стосунки з роботодавцями, бути обізнаними про його кадрові потреби та специфіку економічної діяльності, підібрати комплекс конкретних послуг відповідно до його запиту - такі задачі ставлять перед собою фахівці Нікольського районного центру зайнятості при відвідуванні підприємств, організацій, установ.

Вшанування пам'яті жертв голодоморів

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору – злочину геноциду, який вчинив тоталітарний сталінський режим проти нашого народу, народу України. У нашій історії є сторінки, які дуже боляче згадувати, але які неможливо забути. Злочини, які доводять, що жорстокість і цинічність не мають меж. Біди, яких нормальна людина не побажає навіть своїм ворогам. Трагедії, настільки великі, що людство ще не вигадало слів, щоб описати той біль, який пережили українці. День пам’яті жертв голодоморів, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, став масштабною національною трагедією. Нікольщина відчула на собі всю біль голодомору, тому кожен з нас втратив частку свого коріння. Ще живі люди, які пам'ятають Голодомор і можуть розповісти про той жахливий час. За різними дослідженнями, від Голодомору 1932-1933 років померло від чотирьох до восьми мільйонів українців, що зіставно з втратами України у Другій світовій війні. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року. Представники трудових колективів  громади взяли участь у мітингу-реквіємі з нагоди Дня вшанування пам'яті жертв Голодомору, який відбувся у смт Нікольське біля пам’ятного знака жертвам голодоморів. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника жертвам голодоморів.

27 листопада - День пам’яті жертв голодоморів

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний день в Україні, який припадає на четверту суботу листопада. Цьогоріч в Україні 27 листопада вшановують пам’ять жертв Голодоморів.

Засідання комісії з питань ТЕБ і НС

26 листопада 2021 року у селищній раід відбулось засідання комісії з питань ТБ і НС під головуванням Василя МІТЬКО. На засіданні розглянуто 2 питання: про затвердження переліку потенційно-небезпечних обєктів на території селищної ради та питання щодо погіршення епідеміологічної ситуації на території селищної ради.

Про акцизний податок

Важливим джерелом наповнення доходів місцевого бюджету Нікольської селищної громади є акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Податок, який сплачується з підакцизних товарів (тютюну чи алкоголю), в повному обсязі залишається у нашій громаді. Кошти отримані від акцизу – це й розвиток соціальної інфраструктури наших населених пунктів, зростання рівня освітніх і медичних послуг, благоустрій та культурний розвиток громади. Протягом січня-жовтня 2021 року до місцевого бюджету Нікольської селищної територіальної громади надійшло 637,5 тис. грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. 5% акцизного податку, який продавець зобов’язаний перераховувати у місцевий бюджет, вже включено в ціну підакцизного товару, що стоїть на полицях наших магазинів. Сума акцизного податку відображається у фіскальному чеку, який видається на касі. Власне, це і є фактичним підтвердженням того, що кошти від акцизного податку надійдуть у місцевий бюджет. Коли ж при продажу підакцизних товарів не видано фіскальний чек, то відповідно 5% від продажу таких товарів не потрапляють до бюджету. Буває, що підакцизна продукція продається без належних дозвільних документів. Як наслідок – бюджет нашої територіальної громади не отримує відповідні кошти. Проконтролювати таку кількість підприємців при здійсненні кожної операції майже нереально. Тому громадяни можуть стати надійними “контролерами” і вплинути на сплату акцизного податку до місцевого бюджету. Для цього треба тільки попросити чек при купівлі підакцизного товару. Вимога надати фіскальний чек буде не лише персональним внеском у наповнення бюджету громади, а й запорукою захисту своїх споживацьких прав у разі придбання недоброякісної продукції. Отже, для того, щоб громада мала більше шансів стати кращою та багатшою, а від цього напряму залежить рівень її соціально-економічного розвитку, ми маємо навчитися платити податки. Тому спробуймо з малого – вимагаймо чек при купівлі підакцизних товарів!