Шановні платники податків!!!

         Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що  останнім часом в корені змінені принципи, за якими працюють органи податкової служби. Податкові органи сприймають громадян і бізнес як партнерів, цінують і поважають їх. Довіряють громадянам і бізнесу та вважають, що більшість з платників працює чесно.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

        Але, поряд із сумлінними платниками існують і такі, що не дотримуються вимог діючого законодавства під час виплати заробітної плати. Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах». Такі роботодавці ставлять під загрозу не тільки фінансування соціальної сфери й розвиток свого регіону, але й майбутнє найманого робітника в частині одержання гідної пенсії й інших соціальних виплат. Погодившись на одержання зарплати в «конвертах», громадяни України свідомо обкрадають самі себе. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Такі явища, як зарплата в «конвертах» та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.

        На жаль, останнім часом й самі робітники погоджуються на неофіційне працевлаштування. До речі, саме такі громадяни, які працюють без оформлення трудових відносин, потім скаржаться до податкової служби на недобросовісних роботодавців, які не виплатили заробітну плату або звільнили без причини. Для запобігання подібної ситуації звертаємо увагу усіх працівників погоджуватись тільки на офіційне працевлаштування і тим самим забезпечувати собі захист на законодавчому рівні.

     Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовує працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи.

      Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Лише оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

         Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в «конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Нагадуємо, що ухилення від сплати податків в будь-яких проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне за собою відповідальність, та закликаємо дотримуватись трудового законодавства та відповідально ставитися до своїх зобов’язань роботодавців.

Фото без опису