23 серпня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України від 30 березня 2021 року № 1368-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», згідно з яким е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон у застосунку Дія прирівнюється до паперових паспортів.

Відповідно до цього Закону, організації та установи не матимуть права відмовляти громадянам в надані послуг за паспортами в Дії.

З метою належного виконання Закону Мінцифри розроблено сценарії інтеграції Порталу Дія в інформаційні системи органів місцевого самоврядування та бізнесу, а саме таких сфер як: медицина, логістика, торгівля, освітня сфера, нерухомість, дозвілля, туризм, сфера комунальних послуг, та будь які інші організації, де є необхідність ідентифікації особи або отримання копії документу, який посвідчує особу.