8 жовтня 2021 року в м.Дніпрі за участі Першої леді Олени Зеленської та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбувся третій регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування», в якому взяли участь селищний голова Василь МІТЬКО та начальник відділу освіти, культури, спорту туризму та молоді виконкому селищної ради Петро МАРКОВ.
Під час заходу відбулись виступи спікерів та дискусії, зокрема – щодо впровадження та контролю дотримання нових норм харчування, публічних закупівель, проєктного підходу до переобладнання закладів освіти тощо. Основні питання: безпечність та якість як основа реформи системи шкільного харчування та публічні закупівлі: якісний і проєктний підхід.
В межах форуму проведено практичну панель – демонстрацію можливостей сучасного технологічного процесу від команди ГО «Національна асоціація громадського харчування». За 45 хвилин кухарі приготували обід в асортименті з шести страв для 700 людей – учасників форуму, а голова правління Асоціації Орест Степаняк презентував «дорожню карту» переходу на нові стандарти приготування.
Учасниками форуму були Віктор Ляшко - Міністр охорони здоров’я, Любомира Мандзій - заступниця Міністра освіти і науки, Ірина Новікова - заступниця Міністра економіки, Іван Лукеря -заступник Міністра розвитку громад та територій, Владислава Магалецька - Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, Ольга Піщанська -Голова Антимонопольного комітету України, Василь Задворний - генеральний директор ДП «Прозорро»,Євген Клопотенко - засновник соціального проєкту «Нове шкільне харчування (Cult Food)» та представники шести областей – Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Запорізької, Луганської, Донецької: голови/заступники ОДА, директори департаментів (управлінь) освіти і науки, директори департаментів економічного розвитку, голови територіальних громад, керівники органів управління освітою територіальних громад, керівники територіальних управлінь Держпродспоживслужби, керівники територіальних управлінь Державної служби якості освіти цих областей тощо.