ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПЛАТА КОМПЕНСАЦІЇ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ, ЯКІ НАДАЮТЬ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ З ДОГЛЯДУ НА НЕПРОФЕСІЙНІЙ ОСНОВІ

 

Урядом 20 жовтня 2021 року внесено зміни щодо Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (постанова КМУ від 20.10.2021 № 1074, чинна з 23.10.2021).

         Змінами передбачено, що:

         Компенсація не призначається:

  1. Фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, які отримують:
  • соціальні послуги з догляду вдома, паліативного, стаціонарного догляду;
  • виплати на догляд відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» (крім осіб з інвалідністю з дитинства І групи);

Фізичним особам, які надають соціальні послуги та отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»;

Фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на професійній основі.

Якщо заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду подає законний представник особи, яка потребує надання таких послуг, заява про згоду отримувати соціальні послуги не подається.

 

Виплата компенсації припиняється в разі :

  1. Зміни місця проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду, або фізичної особи, яка надає соціальні послуги;
  2. Отримання особою, якій надаються соціальні послуги з догляду, соціальних послуг з догляду вдома, паліативного, стаціонарного догляду або перебування такої особи на повному державному утриманні;
  3. Перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 30 календарних днів.

До 30-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, разом з особою, яка потребує надання послуг, на лікування за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному або санаторно-курортному лікуванні протягом 30 календарних днів.

У разі виникнення даних обставин, фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі/особа, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, зобов’язані в 10-денний строк письмово повідомити про припинення надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі орган, щоздійснює виплату. Виплата припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому сталися зміни.

УСЗН Маріупольської РДА

Фото без опису