Низка програм щодо підтримки сільськогосподарських товаровиробників діятиме у Донецькій області у 2022 році.  Про це заступник директора департаменту - начальник управління земельних відносин та цифрової трансформації Донецької облдержадміністрації Олена Рибакова повідомила на брифінгу у Краматорську сьогодні,  1 лютого.  

Вона нагадала, що минулого року з державного бюджету було нараховано 163 млн гривень на підтримку сільського господарства. Йдеться про відшкодування вартості садивного матеріалу тим, хто закладав нові сади; компенсацію за придбання техніки вітчизняного виробництва у розмірі 25% від вартості;  дотації на  бджолосім’ї; дотації за утримання поголів’я кіз, овець та корів;  субсидію для новостворених фермерських господарств на одиницю оброблюваних сільськогосподарських угідь; дотацію на приріст поголів’я. 

«Всі ці державні програми будуть діяти й у 2022 році. Щодо заходів, які вживає область і які здійснюються за кошти обласного бюджету, то у 2022 році буде діяти чотири програми», -  сказала Олена Рибакова. 

Зокрема, йдеться про підтримку фізичних осіб-власників корів, компенсацію 75% за придбання доїльних апаратів. «Якщо в минулі роки компенсували лише вартість доїльних апаратів, то в цьому році напрямки будуть розширені: будуть компенсувати також 75%  вартості обладнання для первинної переробки молока – це  мінісироварні, маслобойки, пастеризатори та інше обладнання.  Але в одні руки максимальна вартість, яка буде відшкодовуватися,  -  це 20 тисяч гривень», - зазначила Олена Рибакова. 

Для фермерських та сімейних фермерських господарств буде діяти порядок компенсації 75% за придбане обладнання для переробки сільськогосподарської продукції.  Максимальна вартість, яка буде відшкодовуватися, -  це 150 тисяч гривень. 

Діятиме обласна програма з компенсації садивного матеріалу при закладенні нових садів. Вона також буде діяти для фермерських та сімейних фермерських господарств. Максимальна сума відшкодування – 250 тисяч гривень. Відшкодується тут 50%.   

«Четверта програма, яка буде діяти, -  на будівництво теплиць для вирощування плодової та ягідної продукції. Вона буде діяти для особистих селянських господарств та для фермерських господарств. Сума коштів, які будуть відшкодовуватися, складає  до 150 тисяч гривень в одні руки. Процент коштів, які відшкодовуються,  -  це 50%», -  повідомила заступник директора департаменту - начальник управління земельних відносин та цифрової трансформації Донецької облдержадміністрації.  

Фото без опису