Основним із найзручніших засобів користування цифровими сервісами або е-документообігом є електронний підпис.

Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладання електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов’язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів регулюються Законом України «Про електронні довірчі послуги» (стаття 6 Закону України «Про електроні документи та електронний документообіг»).

Інформацію про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають, можна отримати в Довірчому списку, який опубліковано на офіційному веб-сайті центрального засвідчувального органу (https://czo.gov.ua/ca-registry, https://czo.gov.ua/trustedlist).

З метою реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу тощо Міністерство цифрової трансформації підготувало відеоблог про електронний підпис.

Кожен може безкоштовно переглянути вищезазначений блог на платформі «Youtube» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=09NuX02a2wE&t=23s

«Електронний підпис – це один з основних засобів ідентифікації людини і ваш цифровий помічник у світі онлайн-послуг. З е-підписом можна підписувати документи, користуватися державними сервісами зі свого смартфона чи комп’ютера будь-де і будь-коли. Без черг, папірців та поїздок до держустанов чи банків.

Ще більше про е-підпис ви можете дізнатися з безкоштовного освітнього черіалу на платформі Дія. Цифрова освіта https://cutt.ly/qnlwNy2.