З метою ознайомлення зареєстрованих безробітних з новою можливістю зайнятості – сімейним патронатом, в Нікольському районному центрі зайнятості 01 лютого проведено інформаційний семінар.

Участь у заході взяли 14 осіб з числа безробітних.

Начальник служби у справах дітей Нікольської селищної ради Тетяна Чемова розповіла присутнім

що таке патронат над дитиною;

хто може стати патронатним вихователем;

які обов’язки закріплені за патронатним вихователем;

хто може бути влаштований в патронатну сім’ю;

про термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя;

Патронатному вихователю гарантовані:

професійна підтримка;

грошове забезпечення (п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць). 

      У разі коли до сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина або одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків;

Соціальна допомога, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя, та використовується патронатним вихователем у повному обсязі для задоволення її потреб.                                                                                                     

Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць.

Наприкінці заходу Тетяна Чемова відповіла на запитання та запросила осіб, які виявили бажання стати кандидатом у патронатні вихователі, до служби у справах дітей за детальною інформацією.

Фото без опису