Мангушське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що 26.01.2021 набрала чинності Постанова правління Пенсійного фонду України щодо порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Постановою правління Пенсійного фонду України «Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 10 листопада 2006 року N 18-1» від 12.11.2020 №21-1, внесені зміни відповідно до пункту 171 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.

Дія  цього Порядку поширюється на осіб, які працювали:

• на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України;
  • на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
  • на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років;
  • у період до 01 січня 2004 року на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, та якщо в трудовій книжці є записи з виправленням або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи (далі
  • періоди роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території).

Підтвердження періодів роботи, що зараховується до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років та періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованих територіях здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії (далі - Комісії). Комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких обов'язково включаються представники органів соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, Державної служби з питань праці.

Для підтвердження періодів роботи, що зараховуєтьмя до стажу роботи для призначення пенсії на пільгових умовах або за вмслугу років до заяви додаються:

• документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
  • трудову книжку;
  • документи (за наявності), видані архівними установами, зокрема:
  • довідку про заробітну плату;
  • копії документів про проведення атестації робочих місць;
  • копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати.

Для підтвердження періодів роботи, на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованих територіях заявник (його представник) подає трудову книжку та зазначає в заяві дані про свідків (не меньше двох), які знають заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (у т.ч. колгоспі) і мають документи про свою роботу за період, щодо якого вони підтверджують роботу заявника. Заявник (його представник) може подавати додатково інші документи про стаж роботи.