Сучасна бібліотека – це книга, Інтернет, великий світ інформаційних технологій. Це місце, де можна поспілкуватися з однодумцями, взяти участь у цікавих та різноманітних заходах бібліотеки, швидко отримати необхідну інформацію.

Пріоритетним напрямком діяльності в останні роки стало впровадження комп’ютерних технологій, використання мережі Інтернет. Вільний доступ до ресурсів Інтернет дозволяє працівникам бібліотеки використовувати їх як для професійної так і для загальної самоосвіти, допомагає в реалізації творчих планів.

Фахівці Нікольської публічної бібліотеки та більшість сільських бібліотек мають комп’ютери, багатофункціональні пристрої і активно використовують можливості Інтернету для проведення масових заходів.

Історичний хронограф «Героїчна історія моєї країни» 25 жовтня 2019 р. Нікольська районна бібліотека для дорослих(фото № 1).

27 лютого 2019 року в Нікольській районній бібліотеці пройшов семінар-тренінг «Реклама  бібліотеки» для завідуючих сільських бібліотек-філій.(фото № 2).

У 2018 році, за ініціативи Бойовської сільської ради та МАОКС «Крок громад» був прийнятий до пілотної реалізації  Проект «Дитячий ГІД» (Дитячий інформаційний глобальний доступ). Проект передбачає надання доступу до мережі Інтернет для дітей населеного пункту, незалежно від статків та можливостей сім'ї. Село Бойове стало першим селом з таким доступом(фото № 3).

Бібліотеки КЗ «Нікольська публічна бібліотека» виступають активними учасниками життя територіальних громад, співпрацюють з місцевою владою.

12 грудня 2016 року зустріч – діалог з учнями загальноосвітніх шкіл та молоді селища Нікольське «Нікольське – селище величезних можливостей» (фото № 4).

2016 рік, Шевченківські читання, цього року до нас приєдналися народний депутат України Дмитро Валерійович  Лубінець, помічник народного депутата Наталя Павлівна Проценко, депутат Нікольської районної ради Віктор Миколайович Шевелєв(фото № 5 ).

За підсумками районного конкурсу «Кришталевий колос» у 2016 році Нікольська ЦБС стала переможцем у номінації «Кращий заклад культури»(фото № 6).

Бібліотеки приймають активну участь у Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах.

2015 рік, у Нікольській районній бібліотеці для дітей відбувся  районний конкурс дитячої творчості «У світі книжкових скарбів» (фото № 7).

Районний літературний конкурс з національно-патріотичної тематики «Свою Україну любіть…», присвячений 25-й річниці Незалежності України, проводився Нікольською районною бібліотекою  для дорослих з квітня по серпень 2016 р.(фото № 8).

Березень 2018 року - Нікольська районна бібліотека для дорослих оголосила районний конкурс молодіжної літературної творчості «Великодня радість», присвячений святу Пасхи(фото № 9).

13 вересня 2019 року Нікольська районна бібліотека приймала участь у святкуванні Дня селища,  дитячий арт-майданчик «Бібліотека – острів фантазії і творчості» (фото № 10).

28 лютого 2020 року у Нікольській районній бібліотеці для дорослих стартувала районна акція – поетичний ланцюг «Об’єднаймося ж, брати мої», яка була присвячена пам’яті Тараса Григоровича Шевченка.(фото № 11).

Ювілейне свято «В пошуках чарівного Книгограда» - 65 років Нікольській районній бібліотеці для дітей, 2016 рік (фото № 12).

Ювілейне свято 85 - річчя  Нікольської районної бібліотеки для дорослих, 2017 рік (фото № 13).

Конкурс дитячої творчості «Для Вас, захисники» 2016 рік(фото № 14).

Нікольська районна бібліотека для дорослих 12 березня 2016 року - святкова зустріч «Масляну гуляємо, весну зустрічаємо» (фото № 15) .

З нагоди святкування  1030-річниці хрещення Київської Русі – України 26 липня 2018 року в Нікольській районній бібліотеці пройшла година духовності «Хрещення Київської Русі -  духовний стержень нашої культури» (фото № 16).

4 лютого 2020 року в Нікольській районній бібліотеці відбулася зустріч «Природна святиня України» з В.О.Сіренко, завідувачем відділення «Кам’яні Могили» Українського степового природного заповідника(фото № 17).

23 вересня 2019 року в Нікольській районній бібліотеці для дорослих акція  «бібліотека просто неба» під назвою «Книга вашого формату»(фото № 18).

21 березня 2019 року Нікольська районна бібліотека для дорослих влаштувала вуличну акцію «Весна іде – віршам дорогу», присвячену Всесвітньому дню поезії( фото № 19).

21 березня 2017 року  з нагоди Всесвітнього дня поезії Нікольська районна  бібліотека для дорослих провела презентацію книги «Жизнь – течение» малоянисольського поета В. Папазова (фото № 20).

До 185-ї річниці заснування смт Нікольське були організовані книжково – ілюстровані виставки «Нікольське -185» та «Мій дідусь – герой» 16.09.2016 р.(фото № 21).

До 85-річчя Донецької області - книжково-ілюстрована виставка до Дня селища «Нікольське – це Україна» 2017 р. (фото № 22).

12 квітня 2017 року відбулася акція «Прикрась своє селище до Великодня», в якій прийняли участь учні   Нікольської ЗОШ № 1 та Нікольської гімназії «Софія». Для створення шедевру було виділено частина паркану стадіону (фото № 23).

17 травня 2019 року в рамках районного заходу святкування Дня Європи,  Нікольська районна бібліотека провела турнір ерудитів «Європа – наш спільний дім», в якому прийняли участь юні інтелектуали – учні 10-х класів Нікольської гімназії «Софії» та Нікольської ЗОШ №1 імені Якименка А.Д. (фото № 24).