Відповідно до чинного законодавства особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку і отримують пенсію по інвалідності та шукають роботу, мають право звернутися за сприянням у працевлаштуванні до обраного центру зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування таких осіб.

У разі відсутності підходящої  для них роботи, їм надається статус безробітного і вони мають право на отримання допомоги по безробіттю.

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю (у тому числі шляхом розумного пристосування існуючого або створення нового робочого місця) здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.  

Статусу  безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії  (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи, а також особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

Допомога  по безробіттю особам з інвалідністю призначається на загальних підставах відповідно до  Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок  безробіття”.

Фахівці служби зайнятості надають всебічну допомогу особам з інвалідністю у пошуку роботи та підвищення їх конкурентоспроможності на сучасному ринку праці.

Фото без опису