СЬОГОДНІ ВІДБУЛИСЬ УРОЧИСТІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Напередодні Дня працівника сільського господарства у Нікольському селищному будинку культури відбулися урочисті заходи - привітання праціників агропромислового комплексу Нікольської громади з їх професійним святом та славними трудовими здобутками.
Зі щирими словами вітання до усіх гостей заходу звернулися селищний голова Василь МІТЬКО та заступник голови Маріупольської райдержадміністрації Олексій ВОРОБЙОВ, які щиро дякували «працівникам землі» за їх віддану, нелегку, проте таку потрібну працю, і побажали усім миру, добра, оптимізму, натхнення, достатку, сімейного благополуччя та щедрих врожаїв на їх ниві. Відмітили, що завдяки працівникам сільського господарства, їх працелюбності та відданості справі, завдяки своїй великій любові до землі, натхненню, знанням і багатому досвіду, була закладена основа для економічного розвитку й процвітання громади.
На території громади на належному технологічному рівні працює 84 агропромислових підприємства, з яких 63 – селянські фермерські господарства. Основні та найбільші з них: ТОВ «Нова Нива», ТОВ «Малиновка», ДП «Ілліч-Агро Донбас» (агроцех №20 и агроцех №31), ТОВ «Володарський сортонасінницький завод», Відділення ТОВ «Агрофірма «Агротіс» «Олександрівське», ТОВ «Тітан», ТОВ «Перемога», фермерські господарства «Надія-1», «СОФІЯ», «Ранок-Агро», «Агроленд», «Покровський фермер», «Азовська кролеферма», «Одаранс», «Агро-стрім», «Товарчи», Долгер», «перспектива АГРО-К»,Приватне підприємство «Восход», та інші.
Цими підприємствами здебільшого вирощуються сільськогосподарські культури (зернові, технічні), овочі, фрукти, а також господарства займаються розведенням та вирощуванням великої рогатої худоби, кіз, овець, кролів, риби, бджолярством. І тільки 2 підприємства на території нашої громади займаються вирощуванням великої рогатої худоби. Це ТОВ «МАЛИНОВКА» (Керівник Вадим Кудрявцев) та ТОВ «Нова Нива» (керівник Тетяна Мінаєва).
Саме ТОВ «Нова Нива» використовує інноваційний підхід в організації виробництва та вирощування худоби, використовує роботів-доярів та надсучасне обладнання для догляду за тваринами, збудовано сучасний тваринний комплекс для корів. Нова нива використовує сучасний підхід для вирощування молодняка. У 2020 році тут була впроваджена система автоматичного випоювання телят «Молочна мама» Також підприємство займається вирощуванням кормових та технічних культур (пшениці, ячміню, кукурудзи, ріпаку, соняшнику). Для збору врожаїв використовується надсучасна техніка. Для зберігання врожаїв збудовано елеватор.
А от серед підприємств, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур треба відзначити ДП «ІллічАгроДонбас», пріоритетне спрямування діяльності якого - Рослинництво. Основні культури — озимі та ярі зернові (пшениця, ячмінь, горох, кукурудза), соняшник і бобові культури. Але окрім цього компанія активно розвиває насіннєвий напрямок. З 2019 року завод почав доопрацьовувати насіння пшениці, соняшнику, бобових і кукурудзи як для потреб HarvEast , так і для зовнішніх споживачів. Заслуговує на увагу також і досвiд зрошення.
У цей урочистий день відзнаками Донецької облдержадміністрації і Маріупольської райдержадміністрації та цінними подарунками нагороджені:
АЛІТА Іван Ілліч - ветеран сільськогосподарського виробництва
БОБРОВСЬКИЙ Олексій Володимирович - тракторист - машиніст ТОВ “Малинівка”
ДЄЛАЛОВА Олена Анатоліївна -оператор машинного доїння ТОВ “Малинівка”
КОВАЛЬ Леонід Анатолійович -апаратник оброблення зерна ділянки зберігання зерна агроцеху № 31 ДП «Ілліч Агро Донбас» ПАТ «ММК ім. ІЛЛІЧА»
КУДРЯВЦЕВ Вадим Віталійович - директор ТОВ “Малинівка”
МІНАЄВА Тетяна Леонідівна - директор ТОВ “Нова Нива”
СТАВИЦЬКИЙ Віталій Миколайович -тракторист – машиніст сільгоспвиробництва відділення ТОВ «Агрофірма Агротіс» Олександрівське
ТАРАНЕНКО Тетяна Миколаївна - головний зоотехнік ТОВ “Малинівка”
Селищний голова відзначив кращих сільськогосподарських працівників громади поченими грамотами, грамотами селищної ради та цінними подарунками.
За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток галузі сільського господарства та з нагоди Дня працівників сільського господарства грамотою Нікольської селищної ради нагороджені:
АВДАН Георгій Дмитрович- агроном ДП «Ілліч Агро Донбас» ПАТ «ММК ім. ІЛЛІЧА»
БАЛАНОВСЬКИЙ Євген Іванович - механізатор ТОВ “Малиновка
БАТУЄВ Іван Володимирович -тракторист фермерського господарства «Товарчі Сергій Михайлович»
ГАВРИЛЕЦЬ Олександр Борисович- агроном фермерського господарства "РАНОК - АГРО"
ГОЛУБОВА Вікторія Євгеніївна -тваринник ТОВ “Нова Нива
ГОРДІЄНКО Тетяна Михайлівна -оператор машинного доїння ТОВ “Малиновка”
ДЯДЮРА Віктор Вікторович -механізатор селянського (фермерського) господарства «Долгер М.К.»
ЗГУРСЬКИЙ Ігор Станіславович- механізатор - тракторист фермерського господарства «Агроленд-2018»
КАРНАУХ Олексій Дмитрович -тракторист-машиніст сільгоспвиробництва ДП «Ілліч Агро Донбас» ПАТ «ММК ім. ІЛЛІЧА»
КЛЮЧКОВИЧ Віталій Іванович- механізатор фермерського господарства "ПЕРСПЕКТИВА АГРО-К"
МОРОЗОВ Олександр Вікторович - бригадир ПП “ВОСХОД”
ТУР Сергій Петрович майстер дільниці ДП «Ілліч Агро Донбас» ПАТ «ММК ім. ІЛЛІЧА»
СОЛОГУБ Олексій Володимирович - механізатор фермерського господарства "Ранок - АГРО"
ФІЛІН Дмитро В’ячеславович -тракторист-машиніст сільгоспвиробництва ТОВ “Нова Нива”
ХАНАТ Георгій Георгійович - головний зоотехнік ТОВ “Нова Нива"
ЩЕРБАНСЬКА Надія Максимівна - телятниця ТОВ “Малиновка”
Почесною грамотою Нікольської селищної ради за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку агропромислового комплексу та розбудову громади, активну громадянську позицію та з нагоди Дня працівників сільського господарства нагороджені:
ГАВРИЛ – ОГЛУ Федір Іванович - директор ПП «ВОСХОД»
ДОЛГЕР Микола Костянтинович - голова селянського (фермерського) господарства «Долгер М.К»
ЗГУРСЬКИЙ Станіслав Олександрович -голова фермерського господарства «Агроленд-2018»
ЗІБОРОВ Петро Михайлович -керівник відділення ТОВ «Агрофірма Агротіс» Олександрівське
КАТРИЧ Роман Миколайович - голова фермерського господарства «ПЕРСПЕКТИВА АГРО-К»
КУДРЯВЦЕВ Вадим Віталійович - директор ТОВ “Малиновка”
МІНАЄВА Тетяна Леонідівна - директор ТОВ “Нова Нива”
ТОВАРЧІ Сергій Михайлович -голова фермерського господарства «Товарчі Сергій Михайлович»
ГРУШЕВИЙ Віталій Миколайович - голова ФГ “РАНОК -АГРО”
МАЗУРЕНКО Руслан Леонідович - директор ДП “Ілліч Агро Донбас.
Святкову програму продовжив концерт для працівників сільського господарства.
Фото без опису