Патронатне виховання – швидка допомога дітям та їхнім родинам
З метою ознайомлення зареєстрованих безробітних з новою можливістю зайнятості – сімейним патронатом, в Нікольському районному центрі зайнятості 01 лютого проведено інформаційний семінар.
Участь у заході взяли 14 осіб з числа безробітних.
Начальник служби у справах дітей Нікольської селищної ради Тетяна Чемова розповіла присутнім
що таке патронат над дитиною;
хто може стати патронатним вихователем;
які обов’язки закріплені за патронатним вихователем;
хто може бути влаштований в патронатну сім’ю;
про термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя;
Патронатному вихователю гарантовані:
професійна підтримка;
грошове забезпечення (п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць).
У разі коли до сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина або одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків;
Соціальна допомога, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя, та використовується патронатним вихователем у повному обсязі для задоволення її потреб.
Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць.
Наприкінці заходу Тетяна Чемова відповіла на запитання та запросила осіб, які виявили бажання стати кандидатом у патронатні вихователі, до служби у справах дітей за детальною інформацією.